DECOTEC oferuje nowoczesna wersję klasycznego rozwiązania dekoracji ścian jakim jest boazeria.

Boazeria to element dekoracyjny, drewniana okładzina ścian lub sufitów. Bywała ozdabiana snycerką, intarsją, polichromią. Bywała malowana, lakierowana lub złocona. Znana w starożytności, stosowana w gotyku, renesansie, klasycyzmie i współcześnie. Dla wielu to relikt z epoki PRL-u, ale dzisiaj tego typu rozwiązania wracają do mody. Kiedyś drewniane deski na ścianę wybierano głównie z uwagi na ich trwałość i wytrzymałość, w związku z czym znajdowały zastosowanie głównie w korytarzach i przedpokojach. Rzadziej zdarzało się oczywiście, że wykończenie planowano również w salonie. Teraz funkcja jest przede wszystkim dekoracyjna – panele listewkowe trafiają najczęściej do salonu, ale także do sypialni, często jako element uzupełniający wezgłowie łóżka. Do rzadkości w epoce socjalizmu nie należała też boazeria na suficie, którą dzisiaj zastępują panele sufitowe – w tym lamelowe zwane czasem „żyletkami”.

W naszym asortymencie paneli na ścianę znajdziecie zarówno Panele Classic – okładzinę ścienną z forniru dębowego lub z naturalnej okleiny orzecha amerykańskiego – jak i ścienne panele laminowane.

Panele lamelowe mają formę paneli ściennych 3D – przestrzennych, gdyż zbudowane są z pionowych listewek lamelowych zamontowanych na płycie bazowej. Oferujemy zarówno panele listewkowe ścienne jak i panele sufitowe z lamelami.

PANELE LISTEWKOWE